Galerie

„Miłość i przebaczenie” – rekolekcje z o. Jose Maniparambilem

W dniach 12 – 14 maja 2017 roku pełniliśmy kolejny raz jako zespół „Powołani by wielbić” posługę muzyczną podczas rekolekcji prowadzonych przez biblistę z Indii – ojca Jose Maniparambila.

Rekolekcje w całości poświęcone były dwóm kluczowym aspektom chrześcijaństwa – miłości i przebaczeniu wobec bliźnich.
Przez trzy dni trwania rekolekcji mogliśmy przyjrzeć się z zupełnie nowej i świeżej strony, treści przypowieści o miłosiernym Samarytaninie, a także zrozumieć co znaczą słowa Chrystusa z rozmowy
z Piotrem „Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: "Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?" Jezus mu odrzekł: "Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy” (Mt 18,21-22).
Pomimo intensywnego czasu oraz treści które momentami były trudne do zrozumienia, Bóg poprzez swoje Słowo oraz ojca Jose wiele wyjaśniał, dotykał naszych serc, umacniał w pełnionej posłudze ale co istotne uczył nas miłości i przebaczenia wobec braci i sióstr w zespole. Wskazywał jak ogromną rolę  odgrywają te dwa elementy chrześcijaństwa w naszej posłudze muzycznej i uwielbianiu Boga.


Za zdjęcia dziękujemy Zdziśkowi Bachowi :)